Ruošiantis kurti savo nuosavą verslą

Kanceliarines prekes

Ruošiatės steigti įmonę? Tai bus pirmasis jūsų bandymas žengti į verslo pasaulį? Jei taip, greičiausiai jaučiate didžiulį entuziazmą, o kartu ir didelį nerimą. Tiesą sakant, verslo kūrimas visuomet yra skatintinas žingsnis, tačiau reikia nepamiršti, kad tai taip pat susiję ir su labai didele rizika. Norint kaip įmanoma labiau riziką sumažinti, reikėtų elgtis apgalvotai ir sistemingai, todėl pateiksime jums keletą naudingų patarimų.

  • Pasirinkite tinkamą juridinę komercinės veiklos vykdymo formą. Tai labai svarbus klausimas, kurį turite išspręsti kaip įmanoma efektyviau. Tai reiškia, kad nuo to gali priklausyti ir jūsų tolimesnė komercinė veikla. Pavyzdžiui, jei norite apsaugoti savo asmeninį turtą, kur kas palankiau būtų pasirinkti Uždarąją akcinę bendrovę (UAB) arba Mažąją bendriją (MB).
  • Pagalvokite apie verslui vykdyti skirtas komercines patalpas. Net jei iki šiol galvojote, kad be to apsieisite, galbūt taip bus tik pradžioje, todėl visuomet būkite numatę ir komercinių patalpų nuomą. Jei patalpas norėsite išsinuomoti geroje vietoje (pvz., Vilniaus centre), nepamirškite, kad kiekvieną mėnesį turėsite patirti nemažas išlaidas. Tačiau vėlgi, tai tikrai nereiškia, kad tokio sprendimo reikėtų atsisakyti – skirtingos verslo sritys reikalauja ir skirtingų sprendimų.
  • Apgalvokite visas išlaidas, kurias gali tekti patirti. Nemaža dalis pradedančiųjų verslininkų daro didelę klaidą manydami, kad jiems tereikia įvertinti pačias didžiausias ir reikšmingiausias išlaidas. Deja, bet tai tikrai nėra vienintelės detalės, į kurias reikėtų atkreipti savo dėmesį. Trumpiau tariant, reikia nepamiršti, kad visuomet atsiranda ir įvairių papildomų iš pirmo žvilgsnio nedidelių išlaidų, kurios galiausiai sudaro nemenką pinigų sumą. Todėl galvodami apie išlaidas, į jas įtraukite kanceliarines prekes, spausdintuvus ir jų eksploatacines medžiagas, biuro baldus, kurą bei kt.
  • Nepamirškite personalo klausimo. Ne kiekvienas verslininkas gali visus reikiamus darbus atlikti savo paties rankomis. Todėl labai svarbu, kad tokiais atvejais būtų pasirinktas profesionalus ir savo darbą puikiai išmanantis personalas. Tai yra didelis iššūkis, kadangi rasti specialistus, gebančius dirbti jūsų suformuotoje komandoje, nėra lengva. Tačiau jei skirsite pakankamai daug laiko ir pastangų, galiausiai pasieksite norimą tikslą.